Záver turistickej sezóny 2022 sme si užili v malebných Javorníkoch

Na záver turistickej sezóny, pred prichádzajúcou zimou, sme opäť po čase zavítali do obľúbenej časti slovensko-moravského pomedzia – pohoria Javorníky. Prechod časti hrebeňa od Veľkého Javorníka po Kohútku nás nesklamal. Po krátkom zaváhaní pri výstupe na hrebeň sme našli ten správny rytmus a prechod časti Beskydsko-Javorníckej magistrály bol jedinečný. Krásne výhľady a neskutočné jesenné slniečko nás sprevádzali celý deň. Teší nás, že už tradične sa zišla výborná turistická partia . Na záver sme nepohŕdli moravskou pohostinnosťou na chate Kohútka (bohužiaľ kultová chata Portáš bola zatvorená). Už len kvôli úžasným pareným buchtám sa oplatí opäť sem vrátiť. Akčný záver s čelovkami pri zostupe nám pripomenul staré časy v TK Jampe.

Bol to prekrásny spoločný sobotný deň. Ďakujeme všetkým, ktorí ste neváhali a každý svojou troškou prispeli k super atmosfére. Veríme, že ste s nami strávili nezabudnuteľné chvíle a teší nás, že sa naše rady rozrastajú o nových turistov. Budeme sa snažiť zlepšovať, pripraviť do budúcej sezóny množstvo zaujímavých akcií  a vy nám zachováte svoju náklonnosť.

Na záver roka v decembri nás čakajú tradičné vianočné stretnutie na vianočných trhoch (10.12) a záverečný predvianočný výstup na Konigswärte, tento raz  s alternatívnou trasou z Wolfsthalu.

A ako bolo na Javorníkoch, môžte si pozrieť v našej FOTOGALÉRII.

Váš TK Jamp – Peter, Oliver a Jožko