ČLENOVIA TURISTICKÉHO KLUBU JAMP

Turistický klub JAMP vznikol na jeseň roku 2007. Partia zanietených turistov dospela k názoru, že využije svoje skúsenosti a znalosti nadobudnuté v horách na to, aby sprostredkovala príjemné pocity z ciest po prírode pre svojich známych či neznámych. Naše turistické akcie organizujeme vždy pre menej početné skupiny, vďaka čomu nadväzujeme takmer rodinné vzťahy (u niektorých to platí doslova). Navyše, menej ľudí znamená väčšiu flexibilitu, čo sme už neraz ocenili. V prvých rokoch smerovali naše cesty väčšinou do Rakúska a neskôr sme sa „rozbehli“ po Slovensku (ak nepočítame Malé Karpaty, na ktoré sme skutoční špecialisti) a zorganizovali sme zaujímavé výlety do Čiech alebo Maďarska. Dobrou tradíciou sa stali naše dva výlety, ktoré nájdete v ponuke každý rok – Malokarpatský tulák (máj) a koncoročný výstup na Königswarte (december). Čo máme na pláne do budúcnosti ? Nemusíte sa obávať, nápadov máme stále dosť! A čo je osobitne dôležité – úprimne sa tešíme na spoločne strávené chvíle na horách a v prírode.

Team TK JAMP – Veronika, Miro, Peter a Jozef


Veronika alias Junges Mädchen: je najmladšou, ale skúsenou horalkou v tíme TK JAMP. Má na svojom konte niekoľko štvortisícových vrcholov v Alpách či bežkovanie v divočine na ďalekom severe a tiež pár mesiacov v Kanade a na Aljaške. Miluje zimu, jej srdcovou záležitosťou je Slovenský raj. Okrem turistiky jej k srdcu prirástli aj iné športy, napr. horský bicykel alebo bedminton. Pracuje v oblasti energetiky. Na výletoch TK Jamp vás okrem sprevádzania obdarúva svojim úsmevom (a dobrou náladou) a navádza vás na prekonávanie samých seba! K tomu všetkému sa stará o túto stránku a skupinku na FB.


Peter alias Sepo: najmenší a duchom „vraj“ najmladší člen, zrelý 50-nik s bohatými turistickými skúsenosťami zo slovenských i českých hôr. A to ešte i z čias, keď sa na túry nosili flanelové košele a kanady.  Od ranného detstva stále v pohybe, miluje a stále zvláda väčšinu letných aj zimných športových aktivít. Vyštudoval STU a už 25  rokov sa zaoberá predajom korkových materiálov a podlahovín. Veľký fanúšik rockovej muziky, ale nepohrdne žiadnou správnou pesničkou. Navyše, je aj odborník na portské víno. Jeho kompetenciou je evidencia prihlášok a tiež komunikácia s vami, teda účastníkmi našich výletov.


Miro alias Polobežec: je vekovo druhým najmladším, ale váhovo určite najťažším členom. Obľubuje turistiku vo vysokých, stredných aj nižších horách a za každého počasia  Dobre sa cíti aj vo fitcentre alebo na kolieskových korčuliach. Príležitostne si zabehá, z čoho vyplýva pseudonym polobežec. Vyštudoval EU, zamestnaný je v bankovníctve a ma rád hudbu tvrdšieho rangu. Do jeho pôsobnosti v TK spadá komunikacia s inými (ne/potrebnými) inštitúciami a na akciách väčšinou uzatvára hlavnú skupinu.


Jozef alias Soso: najnovší, aj keď nie najmladší člen, ktorý bol s JAMP-om na mnohých akciách. Jeho srdce si získalo všetko, čo je spojené s horami a pohybom. Obľubuje aktivity na lane alebo lyžiach, visiac na zaistenej ceste, sediac na bicykli, v pokluse či chôdzi. Tiež si pamätá časy, keď sa do hôr nosili flanelové košele, popradky a smelo sa len do slovenských a českých hôr. Neskôr mu pribudlo na účet niekoľko štvortisícových vrcholov a krásnych túr v Alpách. Pracuje 30 rokov ako technik v oblasti printových technológií. Je veľký fanúšik štvornohých priateľov a nepokazí žiadnu zábavu. Jeho úlohou je zabezpečiť pre vás na výlety mapky a iné písomnosti.


Martin alias Mifko: rovnako ako Jimmy aj Peťa, ťahal s nami niekoľko rokov a postaral sa o super náladu na nejednom výlete. Svoje účinkovanie zvládal aj popri tom, že pracoval dlhšie obdobie za hranicami SR (resp. opäť pracuje). V poslednom čase sa vybral v šlapajách Jimmyho a nájdete ho takmer každý víkend na niektorom behu, či už u nás alebo v okolitých krajinách. Ďakujeme a nech ti to dobre behá!


Palo alias Jimmy a Petra alias Peťa – boli pri zrode nášho turistického klubu, ale z rôznych osobných dôvodov svoju činnosť postupom času ukončili. Každopádne však v neľahkých začiatkoch priložili svoju ruku k dielu, za čo im patrí veľké poďakovanie. Jimmyho sem tam na našej neoficiálnej akcii ešte zahliadnete (avšak iba vtedy, ak nie je v okruhu cca 500 km od Bratislavy zaujímavé bežecké podujatie) a Peťa sa vybrala cestou za rodinným šťastím a to je to najkrajšie čo môže byť 🙂


Andrej alias Andrej: bol pôvodcom vzniku TK JAMP a ťahal to na predsedníckej funkcii dlhých 10 rokov. Keďže sa vrátil späť k svojej „zábave“ z mladosti, v ktorej chce dosiahnuť medailové úspechy, svoju činnosť musel (dočasne … ha-ha) ukončiť. Neznamená to ale, že ho na našich výletoch už nestretnete. TK JAMP je aj naďalej jeho srdcová záležitosť a chuťovky typu Malokarpatský tulák, alebo zaujímavý tatranský výlet, si určite nenechá újsť.