Reštart – Devínska Kobyla 13.júna 2020.

Na budúcu sobotu 13.júna sme pre Vás pripravili zahrievaciu akciu na opätovný reštart turistickej sezóny 2020. Hlavne kvôli stále pretrvájúcim obmedzeniam a ľahkej prístupnosti  sme na zvolili trasu v CHKO  Devínska Kobyla .

Na akciu sa netreba prihlasovať , stačí prijsť .

 Stretneme  sa v sobotu ráno  o 9.00 (odchod do 9.10) v Karlovej Vsi pri obchodnom dome Centrum  – zástavka autobusu MHD X5 Borská na strane smerom do mesta.  Pre tých, čo pôjdu autom, zaparkujte ako vždy pod mostom Lafranconi a použite na krátky  presun MHD.  ( späť z Devína MHD č.29 ).

Trasa :

Z Karlovej Vsi vyjdeme mierým stúpanim na lúku na Kráľovej Hore a vyberieme sa smerom do Fialkového údolia nad Devínom. Z neho odbočíme smerom na Dúbravskú hlavicu, kde už konečne natrafíme na turistickú červenú značku, ktorou budeme pokračovať až na vrchol Devínskej  Kobyly.  Po občerstvení a vrcholovej spoločnej  fotke s rúškami budeme pokračovať červenou značkou až do Devína pod devínske hradné bralo, kde bude oficiálny záver našej akcie. Kto bude mať chuť , určite ale ochutná miestnu špecialitu – ríbezľové víno.

Prejdeme cca 15 km a nemalo by nám to aj s prestávkami trvať viac ako 4,5 hod.( do 14h.)  Oblečenie podľa aktuálneho počasia a nezabudnite na rúšku. Terén je nenáročný ( lesné chodníky) a prevýšenie/klesanie zvládne bez problémov každý  zdravý turista.  

Takže sa na Vás o týždeň už moc, moc tešíme.

Miro, Peter, Jožko a Ondeo.