Malokarpatského tuláka potiahlo tento rok ,,Sedem statočných“ (16. ročník, 25. mája 2024)

16. ročník našej vlajkovej lode, Malokarpatského tuláka (MKT), sa skoro nekonal. Našťastie však máme mladých nasledovníkov – jeden z nich nás len obyčajnou poznámkou nakopol, aby sa aj tento rok akcia uskutočnila. Pri zrode MKT bola myšlienka zorganizovať pohodovú sobotu pre svojich kamarátov a priateľov. Len tak, pre úsmev, dobrú náladu a prekonanie samého seba.

Zúčastnil som sa niekoľkých ročníkov. Pre mnohých to bola výzva, pre niekoho tréning na niečo väčšie, ale úsmev v cieli nezmizol. Niektoré ročníky mali svojich víťazov, unavených, zmoknutých, krívajúcich, a to neboli ani prvý na lúke pod Kamzíkom. Život nás často pribrzdí aj v tejto rýchlej dobe, ale pohnútka stať  sa súčasťou okamihu tejto akcie a prežiť zopár hodín v spoločnosti priateľov, a aj tých neznámych (na začiatku), je perfektná. 

Veľká vďaka patrí vám ,,Siedmim statočným“, ktorí sa nezľakli nepriaznivej predpovede počasia, kilometrov a rozhodli sa postaviť na štart tohtoročného Tuláka. V cieli nás už čakal jeden bežec a podľa fotiek zistíte, kto nás predbehol. Pre tento pocit to robím veľmi rád a nezištne, hlavne v tejto dobe, keď sa to zmyslové stráca nad tým materiálnym. Verím, že o rok sa stretneme znova a v oveľa väčšom počte.

Ďakujem všetkým!

 Jožko za TK JAMP

FOTKY Z AKCIE si môžete pozrieť v našej FOTOGALÉRII.