Dámska jazda na 18.ročníku Malokarpatského Tuláka – 16.5.2026

Z každého z ročníkov MKT, ktorého som sa zúčastnil, zostane v pamäti niečo iné. Celý týždeň na nete nepriaznivá sobotná predpoveď počasia, predpokladaný vysoký vodný stĺpec a komplikácie so zrušenou autobusovou stanicou. Pri príprave tohtoročného Tuláka prišlo ešte aj na otázky, či vôbec bude, či ho nezrušíme.
Napriek tomu si tento ročník budem pamätať ako dámsku jazdu, kde som bol len do počtu.
Veľká vďaka patrí vám dámam a slečnám, ktoré sa nezľakli počasia, dĺžky a náročnosti trasy. Možno unavené, trošku zmoknuté prišli do cieľa na lúke pod Kamzíkom, ale úsmev v cieli im z tvári nezmizol. Absolvovaním malokarpatského hrebeňa tak posunuli myšlienku zakladateľov plnú pohybu v prírode zasa o rok ďalej.
V tejto rýchlej dobe už od začiatku, deväť ,,jampáčok ,, nasadilo divoké tempo a ja už som bol len štatistom. Chlapi Jampáci tento rok sme dostali na ,,frak,, , tak čo o rok dáte divoké tempo? Alebo budeme musieť opäť skonštatovať, že nám to baby zasa raz natreli.
Fotky z akcie si môžete pozrieť v našej Fotogalérií.
Ďakujem všetkým!
Jožo za TK Jamp
…








