Devínska kobyla a okolie

Martina na bielom koni sme sa rozhodli privítať v národnej prírodnej rezervácií Devínska Kobyla. Čaká nás „prechádzka“ s prevýšením/klesaním okolo 600 m a celkovou dĺžkou cca 15 km.

KDE: stretneme sa v sobotu 11.11. o 9:15 v Karlovej Vsi na Nám. sv. Františka (nový kostol, resp. Miestny úrad Karlova Ves)
MHD – električka č. 4,5,9
AUTO – ideálne je zaparkovať pri Botanickej záhrade a prísť na miesto zrazu MHD.

TRASA: Z Karlovej Vsi vyrazíme smerom na koniec Dlhých dielov (aj tu sa bude dať pripojiť) a budeme pokračovať na pomerne známu Kráľovu horu. Lesnými neznačkovými cestičkami vás privedieme na Dúbravskú hlavicu, kde naberieme smer žltá značka na Úzky les. Strmým stúpaním vyjdeme na vrchol Devínskej Kobyly (514 m), kde si oddýchneme a spravíme si spoločnú fotku. Ďalšou zastávkou bude atraktívny pieskový vrch Sandberg , z ktorého sú nádherné výhľady na rieku Dunaj a Rakúsko. Po krátkom občerstvení (treba si priniesť so sebou) sa vyberieme po náučnom chodníku do Devína, kde bude pod hradom cieľ nášho výletu (cca okolo 14:30). Tu sa občerstvíme a ochutnáme známy devínsky ribezlák. Naspäť do mesta nás odvezie MHD (bus 28,29).

Už teraz sa tešíme, že sa k nám pridáte v hojnom počte a prispejete dobrou náladou ku krásnemu jesennému dňu.

Team TK JAMP

Dôležité:  Na akciu netreba vyplniť prihlášku, stačí potvrdiť účasť iba mailom, aby sme v sobotu ráno na nikoho nezabudli.