29.1.2022 – Veľká homoľa

Ahojte Jampáci,  

epidemiologické opatrenia stále pretrvávajú a aj keď sme my pripravení, zatiaľ náš plán akcií na rok 2022 nezverejňujeme. 

Budeme uverejňovať na FB i stránku postupne podľa aktuálnej situácie jednotlivé akcie.

Už túto sobotu plánujeme našu januárovú akciu. Opäť po 3 rokoch sme sa rozhodli navštíviť Veľkú homoľu v Malých Karpatoch. Veríme, že tentokrát  budeme mať z rozhľadne aj pekný výhľad.

Trasa : Modra nám. – Veľká homoľa – Traja jazdci – Zumberg – Pezinok vlak

Prejdeme okolo 18 km ( cca 5 hod.), prevýšenie a klesanie je okolo 550m

Stretneme sa :  na AS Bratislava nást. 21 bus Arriva 540 – cca 8.25 h. – odchod busu je 8,35 , je možné dostúpiť i na ďalších zastávkach , napr. St.Vinohrady, Rača Puchovská ul. ( info Peter 0905 152 258) Späť do Bratislavy sa vrátime po 15 h. z Pezinka – vlakom,autobusom ( ide ich dosť)

NEZABUDNITE, že v Malých Karpatoch panujú na rozdiel od mesta zimné podmienky a je súvislá snehová pokrývka. Tomu treba prispôsobiť oblečenie i obuv, pribaliť si prípadne turistické paličky, návleky, zimné doplnky. A taktiež si zoberte dostatok občerstvenia, najmä teplé nápoje. Po trase nie je ani chata, či bufet.

V prípade otázok volajte Petrovi, Jožkovi, Oliverovi ( tel. v kontaktoch). Na akciu sa netreba prihlasovať, stačí prijsť. Už teraz sa na Vás tešíme. Váš TK jamp