26.2.2022 : Lozorno- Košariská- Biely kríž – Rača

 

Ffebruárovú turistickú akciu sme opäť naplánovali v blízkom okolí, ale čas, keď vyrazíme na Slovensko a dúfajme aj rakúske Alpy sa nezadržiteľne blíži.

Termín : sobota 26.2.2022

Stretneme sa : pôjdeme opäť prímestskou dopravou ( Arriva), stretneme sa na zastávke prímestskej dopravy na Patrónke 8.45 h   (odchod autobusu je 8.52 – vraj zadarmo). Môžete nastúpiť už aj na AS- odchod 8.37 ( bus BA- Rohožník – linka 269 (tak uvádzajú v CP), na stanici je prehľadná informačná tabuľa. Dá sa pristúpiť aj na Račianskom mýte i v Lamači.

Trasa : Z Lozorna po zelenej značke okolo priehrady prídeme k Pri suchom potoku, odkiaľ budeme pokračovať na Košariská. Tu si spravíme krátku prestávku na občerstvenie. Potom budeme pokračovať cez Salaš na Biely kríž, kde sa určite tiež zdržíme a potom už len zbehneme po modrej do Rače na MHD. Trasa je cca 19 km s prevýšením a klesaním do 500m, túru zvládne i rekreačný turista. Trasa trvá okolo 5 hod., záleží od prestávok.

Veríme, že aj počasie nás poteší, netreba ale zabudnúť, že február je ešte zimný mesiac a podľa aktuálnej predpovede prispôsobiť oblečenie.

Občerstvenie sa bude dať kúpiť na oboch chatách. Na akciu sa netreba prihlasovať. V prípade otázok nám volajte, kontakty sú uvedené na stránke www.tkjamp.sk

Prajeme Vám pohodový február a tešíme sa budúcu sobotu.

Team TK JAMP