23.09.2017 Hohewand

Termín: 23.09.2017 / 1 deň

Cena: 22 €

Cena zahŕňa: dopravu minibusom, sprievodcu, orientačnú mapu oblasti

Cena nezahŕňa: poistenie, stravu …

Odchod: 7.00 z parkoviska pod Mostom Lafranconi

Príchod: vo večerných hodinách (do 20.00 hod)

Trasa: Dürnbachtal – Große Klause – Saugraben – Sky Walk – Brobmerg – Kleine Klause – Dürnbachtal

Časový rozvrh: výstup 1,5 h, pohyb po náhornej plošine 2,5 h, zostup 1 h, celkový čas: cca 6 h

Charakteristika: Cieľom nášho výletu bude prírodný park, ktorý je vyhľadávaným výletným miestom pre obyvateľov neďalekej Viedne a ponúka široké vyžitie naozaj pre každého. Hohe Wand alebo inak „Vysoká stena“ je ideálny na ukončenie letnej alpskej turistickej sezóny. Má tvar bochníka so skalnatými stenami, na vrchu ktorého je náhorná plošina pokrytá hustými lesmi a lúkami. Počas výletu si prejdeme Große a Kleine Klause – strmé ale suché rokliny, ktorými vedú pekné chodníky s niekoľkými rebríkmi. Prevýšenie, ktoré nás čaká (cca 300 m), zvládne naozaj každý. A navyše, možno už uvidíme aj prvé náznaky prichádzajúcej farebnej jesene.

Popis trasy: Výstup na náhornú plošinu Hohe Wand začneme cez priesmyk Große Klause. Počas cesty hore využijeme niekoľko rebríkov a pozrieme si aj voľne prístupné väčšie či menšie jaskyne (nezabudnite si vziať baterky, aby ste do nich mohli nakuknúť). Ďalej budeme pokračovať pekným kaňonom Saugraben, ktorý nás privedie až k náhornej plošine. Odtiaľ nás čaká už nenáročná „prechádzka“ k úžasnej vyhliadke – Sky Walk. Užijete si pohľad do hĺbky a možno uvidíte aj divokých kamzíkov, ktorí sa na tejto rozľahlej skalnej stene s početnými  horolezeckými cestami cítia ako doma. Ďalej budeme pokračovať asi hodinu k obore s lamami, muflónmi, kamzíkmi i vysokou zverou. Ak nám vyjde čas, navštívime aj vyhliadku Bromberg. Určite ale nevynecháme prestávku na oddych a občerstvenie na peknej chate. Posilnení potom zahájime zostup cez priesmyk Kleine Klause, ktorý bohatstvom rastlinstva pripomína dažďový prales. Aj tento zvládneme pomocou rebríkov a jednoducho zaistených chodníkov. Cestička nás neomylne privedie nazad do doliny Dürnbachtal, kde nás bude už čakať náš autobus.

Výbava: Jedlo a nápoje podľa vlastného uváženia (počas túry bude možnosť občerstvenia na typickej turistickej chate), pevná obuv, oblečenie podľa aktuálneho počasia, baterka (čelovka), oceníte prípadne aj turistické paličky.

Počet účastníkov: min. 20 osôb

VŠETKY MIESTA SÚ OBSADENÉ, ĎALŠÍCH PRIHLÁSENÝCH ZARADÍME UŽ IBA MEDZI NÁHRADNÍKOV, ĎAKUJEME !


Turistický klub JAMP, IČO 42127661, IBAN: SK7511000000002625727559
web: www.tkjamp.sk, kontakt: tkjamp@tkjamp.sk, Občianske združenie Turistický klub JAMP zaregistrované na Ministerstve vnútra SR dňa 15.10.2007, číslo spisu VVS/1-900/90-30787